Çok kıymetli Dostlarıma,

HAYAT NİYETTİR

Samsun’un Ayvacık İlçesinde doğduğum zaman hayallerim niyetlerimi olgunlaştırmaya başlamıştı. Karayolu taşımacılığında METRO şirketini kurduğumuz zamanda her şeyin insanların mutluluğu için olduğuna inanmış ve bu kadim medeniyeti yaşatan güzel milletimize bütün gücümüzle hizmet etmeyi kutsal bir görev addetmiştik.

Niyetimiz, bu kutsal topraklarda bin yıldır yaşamayı başarmış necip milletimizin her bir ferdinin hayat serüveninin bir yerinde var olabilmek ,hayallerine dokunabilmek, yaşam koşullarını iyileştirebilmektir. Hedefimiz, yerli milli ve köklerine bağlı varlığımızla dokunduğumuz her insana güven ve bağlılık yaratabilmektir.

Ortaya koyduğumuz her bir hizmetimizde daha çok insanımıza dokunduk ve onların hayatlarında daha fazla kolaylık sağladığımızı daha çok mutluluk paylaştığımızı gördük. Bu durum bana insanımızın hayatının her aşamasında var olmayı düşündürdü. Yolda yürürken, bir yerden başka bir yere giderken, çay içerken, yemek yerken gönüllerde ve akıllarda olmayı hedefledik. Misafirlerimizi sevdiklerine ulaştırırken ikramlarımızı da kendi ellerimizle yapmak ve içine kattığımız sevgimiz ile her bir misafirimizin kalbine de girebilmeyi hedefledik.

Her gün kendimize bir önceki günden daha fazla inandık ve sizin için yenilenmeye devam ediyoruz. Metro holding bünyemiz içerisinde Metross gıda ile meydana getirdiğimiz yeni istihdam gücü ile milletimize daha fazla iş ve aş temin etmeyi, işimize ve milletimize olan aşk ve heyecanımızla en iyi ve en lezzetli keki üretmeyi hedefledik. METRO bugün iştirakçilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte 10.000 e yakın çalışanımızla, yurt içi ve yurt dışı kullanıcı ve tüketicilerimizle büyük bir aile olmuştur. Bunun gurur ve mutluluğunu, Büyük Türk Milletine mal olmuş olmanın hazzını hep birlikte paylaşıyoruz.

Hayatımı Şirketlerim ve milletimize hizmet için yaşıyorum bunun içindir ki felsefemiz ‘’HAYAT NİYETTİR’’ Kurumsallaşma yolunda artık süratle yol alan METRO HOLDİNG yönetimini gençlere devretmenin mutluluğuna eriştim. Onlara güveniyor, METRO’yu hayalleri, yaratıcı düşünceleri ve çalışmalarıyla çok daha güzel günlere götüreceklerine inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum.

METRO’yu bu güzel günlere getiren herkese ve sizlere sonsuz şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Galip ÖZTÜRK Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı